2 kwietnia 2005 r. świat obiegła smutna wiadomość. O godz. 21.37 zmarł Jan Paweł II, Papież przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia, określany mianem Wielki. Papież pielgrzym, zatroskany o pokój i wolność, obrońca życia, który sam doświadczył zamachu na swoje życie.

02.04.2024, w 19 rocznice Jego śmierci, w Kościele Wniebowzięcia NMP w Ołpinach, odbył się koncert Papieski "Santo Subito" Jan Paweł II, Prorok naszych czasów.
Wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Żurowa, wraz z towarzyszącymi artystami.
Szereg sponsorów i organizatorów przyczynił się do tego abyśmy mogli wspólnie uczcić Wielkiego Polaka, Wielkiego Papieża.

09.02.1970 r., na naszej ziemi stanął Ks. Kard. Karol Wojtyła, na ołpińskiej ziemi stanął Człowiek oddany Bogu i Maryi – Kard. Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II, obecnie Święty.
Będąc w Naszej Parafii i w Naszej świątyni, pozostawił wpis w księdze, ten wpis z najważniejszym dla Nas słowem, słowem „Memento” - Pamiętajcie o mnie.

Koncert, wspomnienie, i wspólna modlitwa, pamięć o Wielkim Polaku, Papieżu, trwa i będzie trwać zawsze.

Poniżej relacja fotograficzna z tego wydarzenia.

Kliknij i zobacz także:

50 lat temu... Na Ołpińsiej ziemi... Niezwykły wieczór – niezwykłe wspomnienie niezwykłej osoby.

Poświęcenia tablicy dedykowanej Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II

07.02.2020 r. - Wspomnienie Wielkiego Człowieka - NAGRANIA WIDEO