Styczeń 2024

Intencja papieska: Za osoby z niepełnosprawnościami

Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

Intencja parafialna:

Módlmy się, aby rodzice którzy cierpią z powodu odejścia od Boga swoich własnych dzieci i zaniechania przez nie życia duchowego i praktyk religijnych, nie tracili wiary w siłę modlitwy o nawrócenie.

Parafia Ołpiny – Róże Żywego Różańca

Róże kobiet:

1. Mikrut Elżbieta – Róża pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP – Święto patronalne: 8 grudzień.

2. Rutkowska Teresa - Róża pod wezwaniem Św. Wniebowzięcia NMP – Święto patronalne: 15 sierpień.

3. Stachura Bożena - Róża pod wezwaniem NMP Saletyńskiej – Święto patronalne – 19 wrzesień.

4. Faliszek Elżbieta -  Róża pod wezwaniem Narodzenia Pańskiego – Święto patronalne: 25 grudzień.

5. Wójcik Helena - Róża pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP – Święto patronalne: sobota po Uroczystości NSPJ.

6. Niziołek Matylda – Róża pod wezwaniem NMP z Lourdes – Święto patronalne: 11 luty.

7. Piekarz Józefa – Róża pod wezwaniem NMP Gromnicznej – Święto patronalne: 2 luty.

8. Marczyk Helena – Róża pod wezwaniem Najświętszego Imienia NMP.  – Święto patronalne: 12 wrzesień.

9. Bochenek Janina - Róża pod  wezwaniem NMP Różańcowej. Święto patronalne: 7 październik.

10. Augustyn Bronisława – Róża pod wezwaniem Zesłania Ducha Św. Święto patronalne: Zesłanie Ducha Św.

11. Niziołek Krystyna – Róża pod wezwaniem NMP Królowej Polski. Święto patronalne: 3 maja.

12. Niziołek Danuta – Róża pod wezwaniem Bł. Szczęsnego Felińskiego. Święto patronalne: 17 września.

13. Grębska Elżbieta – Róża pod wezwaniem Zwiastowania NMP. Święto patronalne – 25 marzec.

14. Knebel Maria – Róża pod wezwaniem NMP Bolesnej. Święto patronalne: Piątek przed Niedzielą palmową.

15. Niziołek Wanda – Róża pod wezwaniem NMP Wspomożenie Wiernych. Święto patronalne – 24 maja.

16. Stężowska Kazimiera –Róża pod wezwaniem MB. Fatimskiej. Święto patronalne: 13 maja.

17. Wszołek Maria – Róża pod wezwaniem NMP Częstochowskiej. Święto patronalne – 26 sierpień.

18. Piekarz Irena – Róża pod wezwaniem MNP Ołpińskiej /Przyczyna naszej Radości/. święto patronalne – 21 czerwca.

19. Wójcik Barbara - Róża pod wezwaniem Św. Faustyny Kowalskiej. Święto patronalne - 5 październik.

Róże męskie:

1. Stankowski Edward – Róża pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Święto patronalne: 6 sierpień.

2. Ryba Władysław – Róża pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa. Święto patronalne: Uroczystość NSPJ – piątek po oktawie Bożego Ciała.

3. Augustyn Jacek  - Róża pod wezwaniem Św. Józefa. Święto patronalne 19 marzec.

4. Niziołek Piotr – Róża pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Święto patronalne: 29 wrzesień

Nigdy nie zapominajmy, że nasza radość to Jezus Chrystus, Jego miłość wierna i niewyczerpana. Kiedy bowiem chrześcijanin staje się smutny, znaczy to, że oddalił się od Jezusa. W takich chwilach nie należy zostawiać go samym. Musimy dawać mu chrześcijańską nadzieję, zarówno słowem, jak też jeszcze bardziej przez nasze świadectwo, naszą wolność, naszą radość. Prośmy Boga za naszych braci, którzy oddalili się od wiary, aby dzięki naszej modlitwie i ewangelicznemu świadectwu mogli odkryć na nowo piękno życia chrześcijańskiego”.