1. Ofiary dzisiejsze z okazji Niedzieli Misyjnej przeznaczone na misyjny fundusz papieski. Rozpoczyna się tydzień misyjny.

Dziś o godzinie 15.30. modlitwa różańcowa, w duchu dzisiejszego męczennika. Będziemy rozważać jego teksty, które wygłosił w Bydgoszczy, w dniu porwania i bestialskiego morderstwa, w czasie modlitwy różańcowej, 40 lat temu. Zapraszamy.

2. Wtorek – wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Błogosławieństwo i modlitwa z relikwiami.

3. Rocznica I komunii św. dla klasy IV, będzie w niedzielę 8 czerwca 2025r. /Uroczystość Ducha Św./ o godzinie 11.00.

4. Składanie zboża dla Klasztoru w Tuchowie do najbliższego wtorku.

5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tym tygodniu i bardzo prosimy następujące osoby i rodziny: Brachowie-69; Ryndakowie-61; Kołkowie-70; Niziołkowie-73; Rybowie-640; 60;

6. Gość Niedzielny: „Zło dobrem zwyciężaj”. Jak ksiądz Jerzy zmienił Polskę.

7. Bóg zapłać za ofiary w ostatnim czasie składane na prace prowadzone w parafii oraz podziękowanie panu Sołtysowi i Panu Pawłowi Mikrutowi za prace przy poszerzeniu parkingu cmentarnego.

8. Zbliżający się listopad jest dla nas specjalnym czasem modlitwy za zmarłych. Na ołtarzach bocznych są do zabrania formularze pomocne do przygotowania wypominek listopadowych i rocznych. Listopadowe rozpoczynają się 2 listopada, a roczne od 1 niedzieli adwentu.

Modlitwa za zmarłych jest dla zmarłych wielką pomocą w celu skrócenia ich cierpień czyśćcowych. A jeśli można skrócić ich cierpienie, to jest to również obowiązek wynikający z miłości bliźniego.

Taka modlitwa jest znana już w Starym Testamencie, oraz w najstarszej tradycji kościoła.

Tertulian już pod koniec II w. grozi pewnej wdowie za to, że się nie modli za duszę zmarłego męża.

Sobór Trydencki, zdecydowanie stwierdza: „Kto twierdzi, że ofiara Mszy św. nie powinna być ofiarowana za zmarłych niech będzie wyklęty!”

Modlitwa za zmarłych jest uczynkiem miłosierdzia co do duszy, który wyjednuje zasługę u Boga i zostaje również wynagrodzony przez same dusze czyśćcowe. Tworzy się wtedy niepowtarzalna komunia między żyjącymi a zmarłymi, a jej spoiwem jest miłość.

Pan Jezus do Siostry Faustyny: Wiedz o tym, że łaska wiecznego zbawienia niektórych dusz w ostatniej chwili stała się możliwa dzięki twojej modlitwie (Dz. 1777).

Katechizm Kościoła naucza: „Kościół modli się, by nikt nie ściągnął na siebie potępienia /1058/

9.  Odszedł od nas śp.+ Edward Mężyk – Dobry Jezu…