Wizytacja zbiegła się w czasie z 635 - leciem istnienia parafii.

Wizytacja kanoniczna jest czynnością apostolską, ukazującą wyjątkowy znak jedności Kościoła diecezjalnego. Święty Jan Paweł II w sposób szczególny doceniał czas wizytacji kanonicznej. W posynodalnej Adhortacji Apostolskiej „Pastores gregis” nazwał ją „autentycznym czasem łaski i szczególnego, a nawet jedynego w swoim rodzaju momentu w zakresie spotkania i dialogu Biskupa z wiernymi”.

Ks. Biskup spotkał się z grupami działającymi w parafii:

- DSM

- LSO

- Grupa Apostolska

- Schola młodzieżowa

- Róże różańcowe

- Caritas

- Szafarze komunii świętej

- Rada gospodarcza i duszpasterska

- Chór parafialny

W ramach wizytacji Ks. Biskup uczestniczył we Mszach Świętych, głosząc Słowo Boże.

18 maja udzielił Sakramentu Bierzmowania. Młodzież zgromadziła się przed ołtarzem Chrystusa, aby prosić Go o błogosławieństwo, potrzebne łaski i Dary Ducha Świętego.  Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz.

W koncelebrze uczestniczyli również: Ks. Proboszcz Jerzy Janeczek, Ks. Kazimierz Skrobot, Ks. Marek Kluz, Ks. Stanisław Mikołajczyk, Ks. Józef Jaworski, Ks. Marcin Gądek, Ks. Dariusz Nawalaniec.

Homilia Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza - Ołpiny 18 maj 2019

19 maja Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz w niedzielnej homilii podkreślił potrzebę miłości i relacji międzyludzkich, miłość w rodzinie, sąsiedztwie, w pracy. Ksiądz Biskup wskazał nam trzy elementy by wypełnić przekazanie miłości które dał Pan Jezus.

1) Pilnujmy naszych myśli - pielęgnujmy je bo w nich rodzi się działanie i dzieła które później podejmujemy.

2) Pielęgnowani słów - słowa mogą przynieść wiele dobra, ale również bardzo ranić.

3) Dzieła, czyny - otworzyć się na innych, nie pozwólmy by w naszych domach czy sąsiedztwach byli ludzie samotni.

Poniżej znajdziesz nagranie homilii wygłoszonej przez Ks. Bp. Leszka Leszkiewicza.

Kliknij i odsłuchaj!

Homilia Księdza Biskupa Leszka Leszkiewicza - Ołpiny 19 maj 2019