Grupa młodzieży z naszej parafii wzięła udział w warsztatach „Dziel się słowem” w ramach Duszpasterstwa Młodzieży przy Parafii Wniebowzięcia NMP w Ołpinach. Odbyły się one w sobotę, 24 listopada 2018 r. w Domu Rekolekcyjnym w Burzynie. Wyjazd zorganizował ks. Edward Kobos. Warsztaty poprowadziły animatorki z Nowego Sącza i Krakowa – pani Ewa, pani Natalia oraz pani Ania. W programie znalazły się następujące zajęcia:

• Bycie w grupie – gry i zabawy: budowanie relacji, integracja grupy

• Ćwiczenia z dykcji... i nie tylko – emisja głosu; ćwiczenia rozgrzewające struny głosowe, oddechowe i usprawniające aparat głosowy oraz poprawiające barwę głosu; praca z tekstem – właściwe akcentowanie, odpowiednia intonacja oraz logika przekazu

• Słowo – wielkość i ważność słowa – gry i zabawy słowem

• Praca w grupach – zdobywać ludzi dla Boga

• Zaufanie – budowanie zaufania w grupie

• Taniec przeplataniec – nauka tańców grupowych oraz w parach

Młodzież uczestniczyła tego dnia we Mszy Świętej, która odprawiona została w kaplicy przez ks. Edwarda Kobosa oraz odmówiła o godz. 15:00 koronkę do Miłosierdzia Bożego. Podsumowaniem całodniowych warsztatów było przygotowanie przez młodych czuwania „Moje słowo dla Drugiego”, a później adorowanie Najświętszego Sakramentu.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymał od ks. Edwarda książkę o tematyce religijnej, zaś pani Natalia podarowała młodym miniprzewodnik „Parafialna Szkoła Animatora”.

A teraz przed grupą pierwsze duże wyzwanie –  opracować oraz poprowadzić adorację  z udziałem młodzieży z dekanatu ołpińskiego i nie tylko...