11 czerwca 2020 r. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wyglądała i przebiegała w sposób niezwykły. Nie było czterech ołtarzy, długiej procesji która wędrowała w głąb miejscowości.

W tym roku był jeden ołtarz na którym widniał cytat z Listu do Koryntian: „Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego Chleba”. Ołtarz przygotowała Grupa Biblijna "Z Biblią" oraz Duszpasterstwo Młodzieży.

Homilię w czasie uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.00 wygłosił Ks. Proboszcz Jerzy Janeczek.

Pierwszą myślą przewodnią homilii był cytat Św. Tomasza z Akwinu: ”Nikt nie potrafi wypowiedzieć słodyczy tego Sakramentu, żaden inny Sakrament nie jest bardziej zbawienny, tu jest początek miłości okazanej podczas męki Chrystusa […]”.

Drugą myślą był fragment Encykliki Papieża Jana Pawła II: „Jeżeli zaniedbamy Eucharystię jak zaradzimy Naszej nędzy?[…]”

"W życiu człowieka są dwie nędze[…]” – podkreślił w swojej homilii Ks. Proboszcz.

„Pierwszą, zapomnieć o Bogu który Nam wszystko dał. I druga nędza to życie nie do zniesienia, gdy nie będziemy dla siebie dobrzy mocą Eucharystii […], możemy spożywać chleb miłości, a nic z tym wspólnego nie mieć”.

Homilia Ks. Proboszcza Jerzego Janeczka

SekwencjaChwal, Syjonie, Zbawiciela

Dusz Pasterzu! Prawy Chlebie!

Dobry Jezu, prosim Ciebie:

Ty nas karm i broń w potrzebie,

Ty nam dobra okaż w niebie,

Kędy jest żyjących raj!