2 października 2020 r., w Pierwszy Piątek października, miało miejsce drugie spotkanie przygotowujące Nas do Uczty Dla Jezusa. Równocześnie na spotkanie przybyli Kandydaci do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Najważniejszym momentem tego wieczoru było złożenie przez Młodzież pisemnych deklaracji, że chcą świadomie wejść w przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

„Teraz w obecności Kościoła Ołpińskiego, w obecności Kościoła Niebiańskiego, Świętych i Błogosławionych, Świętej Teresy Małej od Dzieciątka Jezus, małej bo wielkiej zarazem, Wielkiej Miłością, patronów którzy nam towarzyszą, Św. Janem Pawłem II, Św. Siostrą Faustyną w relikwiach, przed patronami Naszymi z Chrztu i Bierzmowania będziemy chcieli złożyć i przyjąć (…)”. - zapowiedział ten ważny moment Ks. Edward Kobos.

Deklaracje zostały złożone na ręce Ks. Proboszcza Jerzego Janeczka.

Aby Nasze przygotowanie było pełne, należy z serca przeprosić, za słowa, czyny, którymi zraniliśmy Naszych bliskich, przyjaciół.

Na znak tego mogliśmy uczynić to podchodząc do stołu, usytułowanego pod Ołtarzem Przemienienia, i napisać na materiale literkę „P”.

Prosty znak, ale oddający Naszą chęć powiedzenia „przepraszam”. Materiał ten został złożony na stole Chrystusa, który przypomina nam Ostatnią Wieczerzę.

Na zakończeni każdy z tego stołu mógł zabrać mały kawałek chleba, aby po wyjściu nim się podzielić.

„Zabierz taki chlebek(…) to będzie symbolem tego że stąd, z tej świątyni chcemy zabrać Miłość, i tam poza świątynią tą Miłością się dzielić” – zakończył Ks. Edward.

Aby odsłuchać nagranie z tego wydarzenia, kliknij poniżej.

UDJ – Uczta Dla Jezusa – PRZYGOTOWANIE