Temat czwartego Spotkania UDJ (Uczta Dla Jezusa) to BŁOGOSŁAWIEŃSTWO.

Błogosławieństwo jest darem wyrażonym słowem, a także dobrem, które takie błogosławieństwo za sobą pociąga. Jeśli wyrazimy je przez modlitwę, łączy się z Nieskończonym Dobrem – Bogiem oraz Jego Miłością, którą pragnie dla Nas wszystkich.

Człowiek błogosławiony, to taki który niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajduje, zawsze jest szczęśliwy i pokłada nadzieję i wiarę w Bogu. Wypowiadając słowa błogosławieństwa stajemy się narzędziami w ręku Boga. – Neal Lorenzo

„Dziś chcemy się modlić za Kandydatów do Bierzmowania, za Nasze Rodziny, za Młodzież, za Babcie i Dziadków, za Grupy działające przy Naszej Parafii – które chcą działać, mimo pandemii.” – Mówił na rozpoczęcie UDJ Ks. Edward Kobos.

„Błogosławieństwo wykonywane przez Nas jest również ważne, możesz jako Rodzic, czy jako Dziecko czynić znak krzyża na głowie dziecka, możesz błogosławić Słowem, możesz błogosławić przez ofiarowanie swojej pracy, przez bycie razem przy stole, przez spożywanie posiłków, przez przygotowywanie go, przez wypicie kawy. Najważniejsze jest to Spotkanie, które jest przy stole i ten stół się uświęca przez to Twoje bycie, w Miłości, Przyjaźni i Relacji do drugiego Człowieka. I to błogosławieństwo jest znakiem życzliwości” – kontynuował Ks. Edward Kobos.

Jezus jest z nami we wszystkich doświadczeniach. Pan Bóg mówi: „Nie opuszczę cię ani nie pozostawię” (Hbr 13,5).

Poniżej możesz zobaczyć fotorelacje z tego Spotkania, oraz odsłuchać fragmenty czuwania:

Bóg Się Rodzi - Wyk. Schola Ołpiny

Wśród Nocnej Ciszy - Wyk. Schola Ołpiny