Tematem pierwszego dnia przygotowania był „Duch Święty i Jego Dary”

„Dziś w ten szczególny wieczór, Jesteśmy jak Wieczernik w Jerozolimie, gdzie z Kandydatami do Bierzmowania czekamy na zesłanie Ducha Świętego[…]” – tymi słowami rozpoczął spotkanie Ks. Edward Kobos.

Triduum przed Bierzmowaniem - Duch Święty i Jego Dary PRZYJDŹ

Niechaj Miłość Twa

Przyjaciela mam

Tłumy Serc

"Chcę zapytać Cię, czy wołasz Ducha Świętego, Duchu Święty przyjdź, pomóż mi, oświeć mój rozum, moje myśli, moje działania?[…]” – na zakończenie dnia mówił Ks. Edward.

Drugi dzień to dzień Sakramentu Pokuty.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu najważniejsze wydarzenie tego wieczoru.

Modliliśmy się w intencji:

♦ Kandydatów do Bierzmowania, aby wytrwali w postanowieniach życia w abstynencji, czystości

♦ Za Biskupa Leszka, który udzieli Sakramentu Bierzmowania

♦ Za Młodzież i Dzieci z Ołpin

Triduum przed Bierzmowaniem - Sakrament Pokuty przed Jezusem. Przyjdziesz?

Jesteśmy piękni

Ogarnij mnie, Płomieniu

Przyjdź jak deszcz

W lekkim powiewie

„W konfesjonale siedzi Chrystus Frasobliwy, który siedzi smutny póki Ty nie przyjdziesz do konfesjonału, dopóki Ty nie powiesz grzechów i powiesz Mu, Panie Jezu dzięki Ci że bierzesz te grzechy[…]”. – mówił w Słowie do Nas Ks. Edward.

Wieczór zakończył się Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Dzień trzeci był dniem najważniejszym.

W ostatni wieczór przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, Kandydaci musieli odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie. Kandydat wezwany po imieniu, przed samym sobą i parafią decydował czy przyjmuje krzyż, czy go odrzuca.

Triduum przed Bierzmowaniem - Krzyż - znak wiary. Weźmiesz krzyż?

Jeshua

Słowo i Błogosławieństwo Ks. Proboszcza Jerzego

Każdy z nich kładąc rękę na krzyżu Chrystusa odpowiedział: „Przyrzekam Chrystusowi cześć i posłuszeństwo”.

Również w tym dniu Kandydaci otrzymali krzyże, które następnego dnia zabrali ze sobą na Uroczystość Bierzmowania do ołpińskiego kościoła.

19.06.2020 r. ołpińska Młodzież przyjęła Sakrament Bierzmowania którego udzielił Bp Leszek Leszkiewicz.

„Przybądź Święty Niepojęty, z Nieba na nas tchnięty Duchu”

A co o tym myśli sama Młodzież?

⇓⇓

Czas wyciszenia, przemyśleń, zastanowienia.. Było to prawdziwe spotkanie z Jezusem, obecność, rozmowa, może nawet cisza..

Oczy młodzieży przepełnione blaskiem, miłością, które odbijały płomień świec - znak Ducha Świętego. To było coś niesamowitego. Myślę że był to dobry czas dzięki któremu każdy mógł poznać Siebie samego, i to po co tak naprawdę jesteśmy tu gdzie jesteśmy i jaki jest tego cel.

***

Triduum przed Bierzmowaniem było trzydniowym przygotowaniem do ważnego momentu w życiu młodego Chrześcijanina. Podczas każdego wieczornego spotkania, mogliśmy w ciszy i w skupieniu odkryć na nowo do czego jesteśmy powołani. Cześć i posłuszeństwo Chrystusowi, które młodzi ludzie obiecali, kładąc dłoń na Krzyżu, było niesamowitym i głęboko poruszającym momentem. Zaangażowanie Każdego z osobna, pokazało że możemy na siebie liczyć i że w tak ważnym momencie mamy wsparcie. Ten czas poprowadził Nas do stania się Dojrzałymi Chrześcijanami.

***

Czas dla Człowieka.

Czas uśmiechu i zaangażowania Ludzi.

Wieczory, podczas których można było zanurzyć się w Jego Słowo.

W Jego Obecność.

Wieczory Miłości.