Ogólnopolskie spotkanie młodzieży oraz organizacji, którym patronuje bł. Karolina  odbyło się 10 czerwca w Sanktuarium bł. Karoliny. Grupa młodzieży oraz  dorosłych  z naszej parafii udała się do Zabawy, aby przyłączyć się do obchodów 30-lecia beatyfikacji bł. Karoliny, którą na ołtarze wyniósł Ojciec Święty Jan Paweł II. Gimnazjaliści dziękowali za dar sakramentu bierzmowania, który przyjęli w maju tego roku. Program sobotnich uroczystości został zainaugurowany Drogą Krzyżową, która wiodła szlakiem męczeństwa bł. Karoliny, a prowadziły ją dziewice konsekrowane. Dalszą częścią obchodów kierował  zespół Mocni w Duchu z Łodzi z o. Pawłem Sawiakiem SJ. W czasie Mszy Świętej wygłosił on homilię, w której przekonywał dorosłych, że mogą uczyć się od młodych, takich jak Karolina. Ks. Zbigniew Szostak podarował relikwie oraz pamiątki tym, którzy szerzą kult bł. Karoliny. Po Eucharystii oraz uwielbieniu świętowanie kontynuowano w duchu wdzięczności za dar beatyfikacji. Pielgrzymi obejrzeli również oratorium o bł. Karolinie. Sobotnie uroczystości zakończono adoracją Najświętszego Sakramentu oraz nocnym czuwaniem.

Tekst: Barbara Wójcik

Zdjęcia: ks. Mirosław Rabijasz