„Chrześcijanin, nie może się zatrzymać w pół drogi”

Papież Franciszek

W dniach 07.03 – 11.03.2020 r. odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, szkolne i parafialne.

W Naszej parafii gościliśmy Ks. Macieja Kucharzyka, Saletyna który przybył do Nas aż z Gdańska, gdzie jest proboszczem w parafii Matki Boskiej Saletyńskiej, Gdańsk Sobieszewo.

„Witam Was serdecznie tego pierwszego dnia Naszych rekolekcji, na których Moi kochani będziemy czytać życie.” – tymi słowami Ks. Maciej przywitał się z Nami w Naszym kościele.

"Jak My żyjemy? Czym My dziś żyjemy? Jak bije rytm Twojego życia? Czym My dziś żyjemy? Jak żyjemy? Odpowiedź jest prosta… żyjemy za szybko, żyjemy w potwornej gonitwie, ludzie są tak zmęczeni, zbici życiem, nieraz z takim ciśnieniem że nie wytrzymują” - kontynuował Ks. Maciej.

Każdy rekolekcyjny dzień zakończony był Apelem Maryjnym. Ks. Maciej wraz z Panem Stanisławem Domarskim, saksofonistą i flecistą jazzowym, stworzyli przepiękny muzyczny klimat, który służył modlitwie, wyciszeniu i zatrzymaniu szalonego tempa Naszego życia.

10 marca, we wtorkowy wieczór otrzymaliśmy wielką Łaskę wysłuchania Świadectwa Pani Eweliny, której córka w wieku 6 lat zachorowała na toksyczną nekrolize naskórka, nieuleczalną chorobę tzw. Zespół Lyella.

Aby wrócić do czasu rekolekcji i przeżyć je jeszcze raz, kliknij na wybrane przez siebie nagranie. Posłuchaj. Pomyśl. Zatrzymaj się.

Żyj tu i teraz!

Sobota 07.03.

Słowo Ks. Macieja Kucharzyka na powitanie - Spotkanie Młodych

Spotkanie Młodych – Msza Święta o dobrego męża i dobrą żonę, oraz o dobre wybory w życiu.

Niedziela 08.03

Homilia - Ks. Maciej Kucharzyk MS