Adwent to czas duchowych porządków. Czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia jest najlepszym momentem na pogłębienie swojej wiary, zacieśnienie relacji z Bogiem i naładowanie duchowych akumulatorów.

Odsłuchaj słowo które głosił Ks. Wojciech Bukowiec.

Aby odsłuchać kliknij na wybrany dzień.

Piątek 06.12.2019

Sobota 07.12.2019

Niedziela 08.12.2019

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego “adventus”, które oznacza przyjście. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość. Teologicznie czas ten wyraża oczekiwanie Kościoła na podwójne przyjście Chrystusa. W pierwszym okresie akcent położony jest na Paruzję, czyli ostateczne przyjście Chrystusa na końcu świata. Ostatni tydzień natomiast bezpośrednio przygotowuje do narodzenia Chrystusa, przez które Bóg wypełnia wszystkie obietnice złożone w historii.

„Przyjdź, Panie Jezu, by wzbudzić w nas synów Boga!

Panie, przyjdź!”

Źródło pochodzenia materiałów: stacja7.pl; fragmenty z artykuł pt. "Adwent. Czas oczekiwania", mlk, mp / Warszawa