Z placu przed Publiczną Szkołą Podstawową w Ołpinach wyruszył Orszak zmierzający do Kościoła Parafialnego pw. NMP Wniebowziętej, a prowadzony był przez jadących konno Trzech Króli, którzy zmierzali do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W barwnym korowodzie, z koroną na głowie kroczyli: dzieci w strojach kolędników misyjnych oraz jasełkowych, młodzież z chorągwiami OTK, rodzice ze Sztandarem Szkoły, Dyrektor Szkoły, sołtys wsi Ołpiny, Radni Rady Gminy Szerzyny, Wójt Gminy Szerzyny, rodzice uczniów, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy wsi. Uczestnicy Orszaku przywędrowali do świątyni, gdzie oddali hołd nowo narodzonemu Dzieciątku Jezus, a Trzej Królowie złożyli Mu drogocenne dary.

Uroczystą Mszę Świętą celebrowali Proboszcz Parafii Ołpiny - ks. Jerzy Janeczek. Okolicznościową homilię wygłosił ks. katecheta Edward Kobos.