2 kwietnia w Niedzielę Palmową, gościł w naszej parafii O. Narcyz Stanisław Klimas OFM (Bernardyn) od 35 lat pracujący w Ziemi Świętej.

Wykładowca Seminarium Profesor Franciszkańskiego Seminarium w Jerozolimie, Archiwariusz Kustodii Ziemi Świętej, specjalista od Historii Bożego Grobu.

Autor książki "Autentyczność Bożego Grobu w Jerozolimie" podzieli się opisem wydarzeń z ostatnich odkryć w tym świętym miejscu.

O. Narcyz Stanisław Klimas na każdej Mszy Świętej, wygłosił w Naszym kościele Homilie oraz Kazanie Pasyjne, poniżej możesz odsłuchać nagrania kazań, a także śpiew chóru parafialnego Oremus Cantans, z Uroczystej sumy Niedzieli Palmowej.

Niedziela Palmowa - O. Stanisław Narcyz Klimas OFM

Kazanie Pasyjne - O. Stanisław Narcyz Klimas OFM

Chwała Tobie Cześć i Uwielbienie - Oremus Cantans

Hosanna Synowi Dawidowemu! - Oremus Cantans

Hebrajskie Pacholęta - Oremus Cantans

"Wyjście z grobu", to tytuł wywiadu Pana Marcina Jakimowicza z O. prof. Stanisławem Narcyz Klimasem, poniżej fragment:

Marcina Jakimowicza: Kroniki podają, że w 1555 r. odsłonięciu Grobu Pańskiego towarzyszyły spektakularne „okoliczności przyrody”. Słońce wirujące wokół swej osi, intensywny różany zapach. Tym razem dziennikarze również czekali na podobne „efekty specjalne”?

O. prof. Stanisław Narcyz Klimas: Oczywiście! Nie czuliśmy jednak żadnego zapachu i nie wiem, czy wirowało słońce, bo stałem wewnątrz bazyliki. (śmiech) Ale wydarzyło się coś, co zdumiało obecnych. Na 60 sekund przestały działać wszystkie nowoczesne urządzenia techników. Naukowcy byli bezradni wobec tego faktu. Podczas podnoszenia płyty doszło z niewiadomych przyczyn do zakłócenia działania sprzętu pomiarowego, skanerów i różnej innej aparatury.

Aby przeczytać cały wywiad, KLIKNIJ TUTAJ.

W naszym Kościele, tradycyjnie po Mszy Świętej i Procesji odbył się konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ