Przedziwna jest droga człowieka od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Nieliczni spośród wiwatujących na cześć Króla są zdolni przejść przez samotność Ogrodu Oliwnego, dramat Kalwarii, ciszę Wielkiej Soboty, aby medytować pusty Grób Chrystusa.

Warto przy okazji świętowania dzisiejszej Niedzieli Palmowej uświadomić sobie, że nie wystarczy machać gałązkami palmowymi, słać szaty pod Jezusowe stopy i śpiewać hymny pochwalne. Trzeba wybrać się z Jezusem w trudną podróż ulicami Jerozolimy aż na wzgórze Golgoty i popatrzeć z miłością na Krzyż, wierząc, że umiera na Nim nasz Zbawiciel.

Z tego zaś spojrzenia musi narodzić się Nadzieja, że Jezus trzeciego dnia zmartwychwstanie i że my w Nim zmartwychwstaniemy.

Konkurs Palm Wielkanocnych „Ołpińska Palma 2019”

Organizatorzy:

Parafia Rzymsko Katolicka  p. w. Wniebowzięcia NMP