ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU NA ŻYWO

 

10 niespodzianek częstej adoracji Najświętszego Sakramentu

KLIKNIJ NA ZDJĘCIE I PRZECZYTAJ!

 

Siostra Chmielewska o praktyce duchowej, która daje jej energię do działania.  Znajdź 30 minut i wypróbuj. Przy regularnym stosowaniu porady gwarancja przemiany serducha.

 

GGDuo & Piotr Kurstak - O Mój Jezu W Hostii


GGDuo & Piotr Kurstak - Jezusa Ukrytego

 

Adoracja - czym jest, jak adorować?

 

Pomysł na godzinną adorację przed Najświętszym Sakramentem

Zachowaj dwie podstawowe zasady. Po pierwsze: nie bądź gadatliwy. Nie odklepuj modlitw i nie skupiaj się na tym, co jest przyczyną codziennych zmartwień. Bądź spokojny zewnętrznie i wewnętrznie. A po drugie: bądź uważny. Adoracja to nie godzina czytań – fragmenty Pisma Świętego mają być jedynie wprowadzeniem do modlitwy.

Nie ma jednego określonego schematu modlitwy w trakcie godziny świętej. Poniższe wskazówki mogą okazać się pomocne w przypadku dekoncentracji uwagi.

00-05 min: Rozpoczęcie 

Pierwsze 5 minut: Poproś o wsparcie Ducha Świętego, a następnie odmów akty wiary, nadziei i miłości. Powiedz Bogu, jak bardzo w Niego wierzysz, jak Mu ufasz i jak Go kochasz. Poproś, aby przymnożył ci wiary, nadziei i miłości. Dobra rada: modlitwy do Ducha Świętego oraz akty wiary, nadziei i miłości znajdziesz w modlitewniku lub w sieci.

05-15 min: Adoracja

Kolejne 10 minut: Adoruj Boga. On trzyma w swoim ręku wszechświat niczym nasionko. Bóg jest wszechmocny, dobry, piękniejszy niż jesteśmy to sobie w stanie wyobrazić i bardziej realny, aniżeli wszystkie przedmioty wokół nas. Wyobraź sobie, że obok ciebie siedzi Chrystus. Powiedz Mu: „Boże mój, uwielbiam Ciebie za Twoją wspaniałość z głębi mojej uniżoności. Ty jesteś wielki, a ja taki mały” lub odmawiaj „Chwała Ojcu i Synowi…” Powtarzaj te słowa tak długo, jak to będzie konieczne. Dobra rada: Odczytaj „Te Deum”.

15-25 min: Akt skruchy

Kolejne 10 minut: Zadośćuczynienie. Zbawia nie Twoja miłość do Boga, lecz Jego do ciebie. Zrób rachunek sumienia. Módl się o zadośćuczynienie za grzechy świata. Módl się: „O mój Jezu, przepraszam Cię. Wybacz mi” (wyobraź sobie Jezusa na krzyżu; ucałuj każdą Jego ranę). Dobra rada: Fragmenty Pisma Świętego stosowne do wyrażenia skruchy wobec Pana Boga: 1 Kor 13, 4- 7; Kol 3, 5-10; 1 Tm 1, 12-17; Jk 3, 2-12; 1 J 1, 5-2:6; Psalmy pokutne: 6, 32, 38, 51, 102, 130, 142.

25-40 min: Medytacja

Kolejne 15 minut: Kontempluj działanie Boga. Możesz w myślach odprawić drogę krzyżową lub odmówić różaniec. Lub też: Medytacja za pomocą Pisma Świętego. Przeczytaj krótki fragment z Ewangelii. Wyobraź sobie przeczytaną scenę. Jak zareagował wówczas Chrystus? Pomyśl o trzech sytuacjach z własnego życia, do których można by odnieść dany fragment. Medytuj na temat każdego wersu. Medytacja za pomocą nauki Kościoła. Przeczytaj krótki fragment z Pisma Świętego lub Katechizmu, który odnosi się do nauczania kościoła. Pomyśl jaki był Boży zamysł i zastanów się, w jaki sposób odnosi się do Ciebie. Medytacja związana z życiem.Pogłębiając rachunek sumienia, przyjrzyj się własnemu życiu. W jaki rodzaj pychy popadasz najczęściej? Czy jest to egoizm (cenisz wyłącznie siebie samego), próżność (najbardziej cenisz zdanie innych), czy zmysłowość (cenisz głównie własną wygodę)? Módl się o przeciwieństwa tych grzechów: miłosierdzie (służbę przede wszystkim innym), wierność (dbaj najbardziej o zdanie Chrystusa), dyscyplinę (akceptacja własnych krzyży).

40-50 min: Dziękczynienie 

Kolejne 10 minut: Wyraź wdzięczność za wszystkie dary otrzymane od Boga. On nie tylko cię stworzył, ale w każdej chwili podtrzymuje twoje istnienie z miłości. Dziękuj Mu za dosłownie wszystko. Nazwij konkretne dary Boże: jedzenie, schronienie, ubranie, zdrowie, rodzina, przyjaciele, nauczyciele, współpracownicy, dom. Przede wszystkim jednak podziękuj za dary duchowe – za wiarę, nadzieję, miłość, ten czas modlitwy, za religię katolicką i za uczniów, którzy dotarli do Ciebie.

50-55 min: Prośby

Kolejne 5 minut: Poproś Boga o to, czego potrzebujesz ty sam i inni. On jest królem wszechświata i jest wszechmocny, nawet jeśli nie jest to oczywiste. Módl się: za Kościół, w intencjach Ojca Świętego, za cierpiących, kapłanów i biskupów, osoby konsekrowane, o powołania, za ojczyznę i swoją rodzinę oraz o to, czego najbardziej potrzebujesz w życiu duchowym. Módl się o pokój i ochronę rodziny. Módl się za tych, którzy prosili cię o modlitwę.

55-60 min: Zakończenie

Ostatnie 5 minut: Postanów sobie, że – prowadzony światłem Ducha Świętego – podejmiesz realistyczne i wymierne działania. Nazwij je. Poproś o wstawiennictwo Matkę Bożą. Możesz w tym celu odmówić modlitwę maryjną (np. Pod Twoją Obronę).

(kliknij na wybrany tytuł i zobacz!)

Moc Jezusa w czasie Adoracji
najświętszego Sakramentu

"Tylko Jezus jest w stanie nas uratować, tylko
On może zapewnić nam bezpieczeństwo".

 



 

Adorowanie jest zaraźliwe

Przyjdźmy na adorację z sercem otwartym na Boży plan, a zdziwimy się
Jego rozwiązaniami.

 


 

10 rzeczy, które mogą się wydarzyć w czasie częstej adoracji

Znalezienie czasu na udział w adoracji może być trudne. Jeżeli jednak
będziesz się starał realizować swój zamiar i z otwartym sercem
poświęcisz trochę czasu na regularną adorację, może to przynieść
zaskakujące rezultaty.

 

 


 

Jak zachować się podczas adoracji?

Najważniejsze jest skupienie uwagi na obecności Jezusa w monstrancji. Twoja
postawa, gesty i myśli muszą być częścią modlitwy. Nie musisz nawet nic mówić:
wystarczy patrzeć na Chrystusa, który jest tutaj dla ciebie.

 


 

W Kościele zauważa się ponowne odkrywanie modlitwy adoracyjnej.

Jest to modlitwa, która bywa nieraz bardzo trudna.

Jak adorować?

Na adoracji odkrywamy, że wszystko jest łaską i darem miłości; nie tylko
chwile radości, pocieszenia i pokoju, ale także przeżycia smutku, cierpienia, trudu.