„9 lutego 1970 r. Kard. Karol Wojtyła stanął w Ołpinach. Na tej Ziemi. Jak zawsze uśmiechnięty, radosny, tak przynajmniej widać na zdjęciach, tak wspominają Go Ludzie którzy wtedy byli. Może i Ty.

50 lat. Dużo i niedużo. Człowiek zmienia się. Później w innych latach różnego wieku Jego życia, wielu przyjaciół było z nim, dziś My jesteśmy z Nim, chcemy wsłuchać się w Jego teksty, Jego przemówienia, w Jego słowo. Słowo którym zawsze głosił Ewangelię, ale przede wszystkim chcemy przypomnieć sobie Jego osobę, Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Świętego, człowieka i przyjaciela, który ze swoimi potrafił cieszyć się, ale także śpiewać, płakać i wzruszać." – tymi słowami rozpoczął Ks. Edward Kobos to niezwykłe wspomnienie, niezwykłego człowieka, Świętego Jana Pawła II.

7 lutego 2020 r. wielu Pięknych Ludzi stworzyło niezwykłe spotkanie – wspomnienie wydarzenia które miało miejsce 50 lat temu.

Na ołpińskiej ziemi stanął człowiek oddany Bogu i Maryi – Kard. Karol Wojtyła, późniejszy Papież Jan Paweł II, obecnie Święty.

Wsłuchiwaliśmy się w teksty, których autorem jest sam Karol Wojtyła. Podczas spotkania nasze myśli skierowane zostały na Tajemnice Światła, które ustanowił Jan Paweł II podczas swojego Pontyfikatu.

Fotografiami Ołpin i wspomnieniem historii Naszej miejscowości, chcieliśmy na nowo uświadomić sobie, że Kard. Karol Wojtyła wszedł w Naszą historię, zaznaczając w niej swoją obecność.

Papież pamiętał o Ołpinach.

O. Stanisław Augustyn, przebywając w Boliwii w 1988 r. zapytany przez Papieża skąd pochodzi, odpowiedział że z Ołpin, na co Jan Paweł II oznajmił że pamięta tę parafię.

Będąc na Watykanie, Jan Paweł II wspominał wizytę w Ołpinach. Podkreślił niezwykły śpiew hymnu „Magnificat”, odśpiewany z wiarą i mocą – wspominał O. Stanisław Kuczek CSsR (jeden z misjonarzy, który głosił rekolekcje podczas Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej).

My również na zakończenie tego wieczoru odśpiewaliśmy tę pieśń - ku czci Maryi, patronki Naszej parafii.

JANIE PAWLE II – Pamiętamy!