Kliknij i odsłuchaj nagranie

Podczas Apelu Młodzi ukazywali nam Maryję między innymi poprzez teksty wielkich świętych naszego kraju: Św. Jana Pawła II, Św. Maksymiliana Marii Kolbego, jak również przez śpiewane pieśni Maryjne. Dodatkowym elementem spotkania była możliwość zabrania ze sobą małej karteczki z cytatem na drogę, do swoich domów, rodzin, obowiązków, mającym przygotować nas na przeżywanie Odpustu ku czci Wniebowzięcia NMP – naszej Patronki. Wielokrotnie zostało podkreślone, aby wszystkie troski, smutki, zmartwienia, zostawić Maryi, a także to, że Nasza Niebieska Mama zawsze będzie trwać przy swoich dzieciach, a przez oddanie się Jej trafimy do Jezusa.

Młodzi podczas czuwania przybliżyli nam Tajemnicę Wniebowzięcia w której Ojciec Święty Jan Paweł II wyjaśnia, że Bóg tak naprawdę powołuje każdego z nas do świętości, a każdy człowiek, jako Jego narzędzie, zyskał udział w Jego chwale. Zwieńczeniem czuwanie było wspólne odśpiewanie Apelu i zasłonięcie figury w Ołtarzu- Naszej Patronki.

Jedno ze świadectw może przybliżyć nam atmosferę i emocje panujące podczas Czuwania.

"Mimo wakacji, młodzież poświęciła swój czas by przygotować czuwanie. Było widać i słychać ich zaangażowanie. Piękne teksty, wspólny śpiew, modlitwa, krótka chwila na kolanach przed ołtarzem i spojrzenie w oczy naszej Matki, dla mnie była to niezwykła chwila, bo w momencie gdy spojrzałam w oczy Madonny Ołpińskiej usłyszałam,, Pod Twoją obronę.... "Chwila niezapomniana. Madonno Ołpińska Przyczyno Naszej Radości módl się za nami."

Kliknij tutaj i zobacz "Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Odpust parafialny"