Grupa dzieci i młodzieży z naszej parafii uczestniczyła w dniach 27-30 sierpnia 2017 r. 
w wyjeździe do Zakopanego, który zorganizował ks. Mirosław Rabijasz. Program oazy został tak przygotowany, aby każdy mógł ubogacić się duchowo poprzez wspólną modlitwę i codzienne uczestnictwo w liturgii Mszy Świętej oraz wypocząć, podziwiając piękno gór i otaczającej je przyrody.   

Oazowicze odwiedzili najpiękniejsze zabytki sakralne, sanktuaria i miejsca kultu religijnego Małopolski. Pielgrzymowali do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, Kaplicy pw. Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce, Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu oraz Pustelni Brata Alberta w Zakopanem. Gościli też w Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. 

Nie zabrakło oczywiście turystyki górskiej. Wędrówkę do Doliny Strążyskiej młodzi zakończyli wejściem na szczyt zwany Sarnią Skałą. Chochołowskie Termy oraz Kąpielisko Termalne Polana Szymoszkowa dostarczyły dzieciom oraz młodzieży najwięcej zabawy i radości, oferując im mnóstwo wodnych atrakcji w nowoczesnych kompleksach basenowych.

Pobyt w ośrodku wypoczynkowym w Poroninie oraz zwiedzanie obiektów turystycznych 
i kulturowo-religijnych możliwe były dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Wójta Gminy Szerzyny - pana Grzegorza Gotfryda. Uczestnicy wyjazdu są bardzo wdzięczni, gdyż dzięki temu mogli ostatnie dni wakacji spędzić w miłej atmosferze, zachwycając się pięknem Zakopanego oraz jego najbliższej okolicy, poznać sakralne skarby Małopolski, skorzystać z rekreacyjnych form wypoczynku, być we wspólnocie i duchowo bliżej Pana Boga.